Kamizelka motocyklowa vs kurtka z długim rękawem – co dla kogo?

Kamizelka motocyklowa vs kurtka z długim rękawem - co dla kogo?

Motocykliści dzielą się na kilku grup i można zauważyć to, nawet po ilości różnych klubów motocyklowych, gdzie jedne będą zrzeszać pasjonatów motocykli sportowych, inne terenowych, a jeszcze inne, celują w ciężki klimat produkcji amerykańskich. Największe różnice zaś, powinniśmy zauważyć nie tylko po maszynach, którymi będzie dysponować dana grupa miłośników, ale również po stroju i stylu jaki sobą reprezentują.

Kurtka dla miłośnika terenu i turystyki.

Jest to chyba najbardziej spokojna grupa motocyklistów i motocyklistek, ponieważ dla nich liczy się w głównej mierze bezpieczeństwo, przyjemność z wyjazdów, dalekich wycieczek i pięknych krajobrazów. Zazwyczaj są oni ubrani w tekstylne produkty, które nie tylko są wygodne w czasie odległych wycieczek, ale posiadają również dużą ilość dodatkowych kieszeni, w których można bez większego problemu, schować niezbędne gadżety i artykuły – między innymi takie jak mapy, niewielkie narzędzia, czy chociażby prowiant i sprzęt elektroniczny.Kamizelka motocyklowa

Nie wyróżniają się na drodze, ich jazda nie jest agresywna, a loga, naszywki i dodatki informujące o przynależności do klubu, są raczej bardzo niewielkie i śmiało można powiedzieć, że jedynie symboliczne. Tego typu kurtki motocyklowe, zawsze są z długim rękawem, który w czasie kolizji, zapewni motocykliście bezpieczeństwo na najwyższym możliwym poziomie.

Sportowcy.

Następny rodzaj klubu, to nieco bardziej charakterystyczni sportowcy – czyli szybkie, duże, głośne i agresywne maszyny, gdzie podczas jazdy na torach, jesteśmy w stanie osiągnąć na nich naprawdę duże prędkości. Biorąc pod uwagę możliwości i przyspieszenie, kurtka motocyklowa powinna być nie tylko z długim skórzanym rękawem, ale również powinna być wyposażona w jak największą ilość protektorów.

Co lepsze modele takich kurtek, posiadają zazwyczaj ochraniacze na łokciach, ponieważ one są najbardziej narażone w czasie ślizgu i jednak szlif oparty na pośladkach, butach i łokciach, daje nam największe prawdopodobieństwo, że nic nam się poważnego nie stanie.

Loga są już dużo bardziej widoczne, a motocykliści w takim stroju wyglądają dużo bardziej charakterystycznie, ponieważ najlepszym wyborem jest skórzany komplet, który jest doskonale dopasowany do ciała bikera. Często w filmach o tematyce przyszłości, możemy zauważyć, że ludzie są bardzo podobnie ubrani do dzisiejszych sportowych motocyklistów, więc śmiało można powiedzieć, że kurtki motocyklowe tego typu, są bardzo nowoczesne wizualnie i technicznie zaprojektowane.

Chopper i krążownik szos!

Pozostaje nam chyba najbardziej charakterystyczna i charakterna grupa, jaką są pasjonaci amerykańszych, szerokich motocykli. Choppery i produkcje Harley-Davidson, są często przedstawiane w filmach i jeżdżą na nich prawdziwi twardziele. Ich kluby, często są przedstawiane prawie jak gangi, ponieważ wygląd takiego motocyklisty, jest bez dwóch zdań niesamowicie przyciągający uwagę – kamizelka motocyklowa bez rękawów i masa tatuaży.

Dlaczego kamizelki motocyklowe są dopuszczalne w tym wypadku? Można powiedzieć, że trend ten wziął się z tego, że taka osoba, pozornie bezpieczeństwo ma za nic, jednak prawda jest zazwyczaj zgoła odmienna. Chopperami i podobnymi maszynami nie poruszamy się szybko i daleko, zazwyczaj służą nam obecnie do jazdy po mieście, a biorąc pod uwagę skórzane kamizelki motocyklowe, zwyczajnie będzie nam o wiele przyjemniej stać w korku, czy czuć niewielki powiew powietrza w czasie upalnego dnia.

Dla kogoś jeszcze kamizelka?

Często możemy spotkać fanów cross/enduro w takim stroju i też nie ma w tym nic złego, ponieważ prędkości również nie są duże, a sama kolizja nie będzie powodować szlifów, więc długi rękaw jest zupełnie zbędny – tak samo jak protektory. W takim wypadku, liczy się przede wszystkim pancerz, który znajduje się pod spodem.

Jak widać gołym okiem, wybór dla każdej grupy bikerów jest oczywisty. Często możemy też spotkać motocyklistów, którzy przykładowo zakładają skórzane kurtki i dopiero na nie skórzane kamizelki i trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę interesująco!