Jaką kurtkę motocyklową wybrać na kilkudniowy rajd jednośladem

Jaką kurtkę motocyklową wybrać na kilkudniowy rajd jednośladem

Czy jest na sali ktoś, kto nie lubi podróżować i poznać nie tylko swój kraj, ale nawet niesamowicie piękne zakątki świata? Z pewnością będzie to niewielka grupa osób, ponieważ podróżowanie to jedna z największych przyjemności dla większości ludzi na całym świecie – a podróżowanie jednośladem, jest jeszcze ciekawszą rozrywką, która jest w stanie przynieść nam niesamowicie dużo wrażeń.

Przygotowanie się do takiej wyprawy, może nie być takie proste, ponieważ jeśli całe życie jeździliśmy na maszynie sportowej lub miejskiej, nasze ubrania zwyczajnie mogą się nie nadawać i szybko okaże się, że będziemy musieli kupić nową kurtkę. Warto wiedzieć jak ją wybrać, by oferowała nam nie tylko wygodę na najwyższym możliwym poziomie, ale żeby była bezpieczna i służyła nam przez kilka sezonów.

Materiały.

Jeśli chodzi o materiał zewnętrzny, to wybór jest niemal oczywisty, ponieważ powinniśmy postawić na wyroby tekstylne, które zwyczajnie są wygodniejsze od skóry, a wielogodzinna jazda motocyklem, będzie o wiele mniej uciążliwa. Posiadają dodatkowo dużo większą ilość kieszeni i schowków, w których możemy schować telefon, niewielką nawigację, mape, a nawet klucze i prowiant. Ważnym powodem jest również prostota w utrzymaniu takiej kurtki, ponieważ nie wiemy czego się spodziewać na trasie, więc z góry powinniśmy założyć deszcze, piach i błoto, a nie zawsze jesteśmy w stanie od razu po powrocie wyprać nasz kostium, przez co skórzane modele mogą ulec zniszczeniu.

Membrana powinna być wodoodporna i nie przepuszczać nadmiernej ilości wiatru, dzięki czemu wieczorna jazda przy kiepskich warunkach atmosferycznych, nie tylko będzie bezpieczniejsza i w ogóle możliwa, warto pamiętać o tym, że będzie ona dla nas o wiele bardziej komfortowa – na szczęście producenci mają coraz lepsze pomysły w tej kwestii.

Dodatki.

Tutaj powinniśmy skupić się na takich elementach jak podpinka, ilość kieszeni i możliwość przypięcia spodni do kurtki. W bagażu warto zabrać ze sobą również różnego rodzaju podpinki, które będą ogrzewać nas w czasie niskich temperatur – doskonałym przykładem są programy i serie, w których motocykliści przemierzają kraj, a nawet świat. Doskonale obrazują fakt, że nigdy nie wiadomo co może ich spotkać i jak mocno wpłynie kilkudziesięcio minutowe opóźnienie na resztę podróży. Naturalnie, im więcej kieszeni, tym lepiej dla nas, ponieważ mamy większe możliwości schowania większej ilości przydatnych gadżetów.

Warto zwrócić uwagę na systemy wentylacji, które będą udostępniać możliwość regulacji dopływu powietrza, a w przypadku droższych modeli, może istnieć nawet możliwość odpięcia rękawów, dzięki którym zatłoczone miasto w lecie, nie będzie już takim dramatycznym wyobrażeniem

Bezpieczeństwo.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, są między innymi siatki mesh, które nie pozwolą tekstylnym kurtkom, bardzo szybko zniszczyć się w czasie kontaktu z asfaltową nawierzchnią. Oczywiście warto rozglądać się za kurtkami, które będą udostępniać takie dodatki jak protektory na łokciach, plecach, a nawet klatce piersiowej. Nie powinny być one również wykonane z niskiej jakości plastiku, kompozyty są w stanie wytrzymać o wiele więcej.

Ile wynosi cena takiej kurtki?

W dużej mierze, zależy to od producenta i logo które będzie znajdować się na naszych kurtkach, lecz jeśli planujemy naprawdę daleką, kilkudniową podróż, nie powinniśmy oszczędzać, gdyż będzie miało to wpływ na komfort i bezpieczeństwo – dobrej jakości produkt, będzie kosztował w granicach 1500 – 2000 zł, lecz spodziewać się możemy naprawdę świetnej jakości.