Czy Buse Asola to dobry wybór na dalekie trasy?

Czy Buse Asola to dobry wybór na dalekie trasy?

Rozmawialiśmy już na temat takich akcesoriów jak kurtki motocyklowe na dalekie trasy i o tym, czym powinni się one charakteryzować. Dzięki temu, większość z nas posiada informacje, niezbędne do odpowiedniego przygotowania. Podsumowaliśmy tamten tekst ceną takiej kurtki, lecz przeraziło to niektórych czytelników, przez co dostaliśmy naprawdę dużą ilość wiadomości, czy nie da się taniej kupić, ciekawego modelu na tygodniową wycieczkę motocyklem po Polsce.

Każdy większy sklep motocyklowy, będzie posiadał w swoim asortymencie produkty firmy Buse, więc nic dziwnego, że pojawiły się pytania, czy Buse Asola, nie będzie odpowiednim wyborem na bardzo odległe trasy motocyklowe. Odpowiedzmy więc sobie na kilka pytań.

Jak z bezpieczeństwem?

Nie można powiedzieć, że Buse wypuściło kiepskiej jakości kurtkę dla motocyklistów, ponieważ otrzymujemy naprawdę dobry materiał, bardzo wytrzymałe szwy i protektory na ramionach i łokciach – jednak czegoś tu brakuję, prawda? A co w sytuacji, jeśli nie uda utrzymać się na kończynach w czasie ślizgu i dotkniemy plecami do asfaltu? Otóż brakuje ochraniacza pleców.

Jeśli chodzi o wykończenie, to szwy są certyfikowane ISO 4916, co gwarantuje naprawdę dobrą wytrzymałość, a sama kurtka została wyposażona w wiele odblaskowych elementów, dzięki którym staniemy się o wiele bardziej widoczni na drodze w wieczornych porach. Same ochraniacze, można również wymienić na Sas-tec.

Komfort jazdy?

Druga kwestia, czyli komfort wielogodzinnej jazdy jednośladem. Otrzymujemy wydajny system wentylacji oraz możliwość regulacji w talii i rękawach, co z pewnością bardzo mocno przełoży się na to, jak dobrze będzie się jechało na trasie. Problem może pojawić się podczas chowania wszystkiego do kieszeni, ponieważ otrzymujemy ich zaledwie pięć, z czego cztery to kieszenie zewnętrzne i jedna wewnętrzna.

Posiadamy możliwość odpięcia ocieplającej podpinki, dzięki czemu kurtka doskonale będzie nadawać się na dużo chłodniejsze wieczory i wczesne ranne godziny. Będziemy w stanie dostosować ją również na późniejszą porę roku, wydłużając tym samym swój sezon motocyklowy.

Podsumowując wszystkie zebrane informacje, kurtka będzie doskonale sprawdzać się w przypadku jazdy codziennej, jednak może nie być wystarczająca jeśli chodzi o dalsze wyprawym, które mogą nas zaskoczyć. Jej cena jest bardzo atrakcyjna i jeśli ktoś się uprze, to da radę przejechać w niej kilkaset kilometrowy odcinek, jednak czy nie lepiej zainwestować nieco więcej dla własnego komfortu?