Teren i odpowiednia kurtka motocyklowa

Las, jeziora, woda, piach, błoto, kamienie – czyli jazda motocyklem w naturalnym środowisku. No który mężczyzna tego nie lubi? W końcu nawet zwykły wyjazd na ognisko, czy chociażby pod namioty stanie się od razu bardziej ekscytujący. Warto zadbać jednak o swój strój, by był on w pełni przygotowany.

Nie muszę chyba nikomu przypominać, że jedynym sensownym rozwiązaniem, będzie w takich przypadkach materiał tekstylny, który zwyczajnie łatwiej wyprać i nasze ruchy nie będą tak skrępowane. Kurtka motocyklowa nie musi posiadać ochraniacza pleców, zwłaszcza jeśli planujemy dokupić zbroję (co jest bardzo mądrym rozwiązaniem). Warto zostawić jednak ochraniacze na ramionach i łokciach, ponieważ podczas upadku na kamienie, będą one w pełni bezpieczne. Warto spojrzeć również na ilość kieszeni, ponieważ oczywiście im będzie ich więcej, tym dla nas lepiej, ponieważ zabierzemy ze sobą więcej niezbędnych akcesoriów i gadżetów.

W terenie przyda nam się jednak ochrona przed wiatrem i wodą, więc warto zadbać o to, żeby kurtka posiadała bardzo dobrej jakości membranę. Warto szukać takich firm jak Buse, czy chociażby uwielbiany przez wielu terenowych motocyklistów FOX. W ofercie tych firm, mimo iż są one w pełni profesjonalne, znajdziemy ogromną ilość kurtek w atrakcyjnych cenach, więc nie musimy się martwić, że za bardzo wysoką jakość, będziemy musieli równie dużo zapłacić. Otóż dobrej jakości kurtki motocyklowe, które będą służyć nam w warunkach terenowych, kosztują w granicach 400-500 złotych.