Pieszy a kierowca

Pieszy a kierowca

Kierowca a pieszy jest trudnym tematem, dlatego, że każdy z nas jest pieszym, bo często zdarza się tak, że musimy gdzieś iść. Kierowcą natomiast jest się rzadziej, bo tylko wtedy kiedy się ma prawo jazdy i prowadzi samochód.

Jest to o tyle trudny temat, że w zależności kim się jest w tego obronie stajemy.

Już wyjaśniam dlaczego tak się dzieje. Jesteśmy pieszymi więc często wbijamy się na pasy albo co gorsza nie na pasy, czy utrudniamy jazdę kierowcom. Wszyscy rozumieją, że piesi chcą przejść prze ulicę, a czasem nie mają możliwości przy natężonym ruchu. Jednak pieszy ma tę możliwość, że może stanąć przy pasach i poczekać.

Czego nie może zrobić kierowca.

Droga hamowania jest znacznie dłuższa niż droga zatrzymania się przed przejściem pieszego. Po drugie zwłaszcza w okresie zimowym coraz wcześniej robi się ciemno. Ludzie bardzo często zakładają ciemne ubrania, kurtki i idą przed siebie. Przez co narażeni są na jeszcze większe niebezpieczeństwo, bowiem nie każda ulica jest tak dobrze oświetlona jak główne. Ubierając ciemne rzeczy nie jesteśmy widoczni dla kierowców.

Nie wbijajmy się na drogę, bo kierowca nie widzi wszystkiego. Nie jest w stanie zobaczyć przy ciemnej nocy, brzydkiej pogodzie wychodzącego z ciemnej alejki pieszego. Dlatego każdy powinien nosić odblask, bez względu nawet jaka jest pora dnia. Zamiast ryzykować , lepiej się zabezpieczyć, żeby później nie ponosić konsekwencji.